Brandwonden behandeld met gekweekte huidcellen

The Optimist 14 jul 2025 Gezondheid

Het Rotterdamse Maasstad Ziekenhuis heeft als eerste ziekenhuis in Nederland een baby behandeld met uit eigen cellen gekweekte huid. Bij de baby was 70 procent van het lichaamsoppervlak verbrand.

Bij het kweken van huid, waarbij een stukje van de eigen huid van de patiënt wordt gebruikt, worden veel nieuwe huidcellen aangemaakt. Als brandwonden met gekweekte huidcellen worden behandeld, is de kans op afstoting minimaal. Deze transplantatiemethode zorgt volgens het ziekenhuis ook voor snellere genezing en aanzienlijk minder littekenvorming.

Het Maasstad Ziekenhuis heeft deze nieuwe behandelmethode, genaamd DenovoSkin™, klinisch getest in samenwerking met het Zwitserse biotechbedrijf CUTISS en onderzoekscentrum Wyss Zurich. De behandeling maakt groot verschil voor patiënten met ernstige, grote of uitgebreide brandwonden. De behandeling wordt nu geëvalueerd voor toekomstige toepassingen binnen de brandwondenzorg.

Met deze vorm van ‘kweekvlees’ wordt mogelijk veel toekomstig leed verzacht.

The Optimist

The Optimist

The Optimist is een onafhankelijk opinietijdschrift over mensen en ideeën die de wereld veranderen.

Meer over The Optimist >

Reacties

Geef een reactie